Domů | Kariéra | Výcvik | Kontaktujte nás | Diskusní fórum


Zahraniční mise AČR

Koncem roku 1990 se armáda České republiky aktivně zapojila do mírových zahraničních misí. Tím zároveň plní svůj závazek Severoatlantické alianci spolupůsobit v zahraničních misích.

ISAF - Afghánistán

ISAF Hlavním úkolem prvního kontingentu armády České republiky byl v této misi pyrotechnický průzkum, likvidace nevybuchlé munice a jiných nebezpečných systémů. Dalším úkolem byla podpora meteorologického zabezpečení letového provozu. Úkolem druhého kontingentu AČR bylo zabezpečování základy a přidělených prostorů a ochrany dalších týmů operujících na území Afghánistánu.

ALTHEA - Bosna a Hercegovina

EUFOR Hlavním úkolem armády České republiky je ochrana a obrana velitelství MNTF. Součástí kontingentu byla i Česká vrtulníková jednotka. Kontingent naší armády je součástí mírových sil EU.

Operace MNF - Irák

MNF V operacích na území Iráku působila především vojenská policie. Hlavním úkolem Českých vojenských policistů byl pomoc s výcvikem a samotný výcvik Iráckých policejních instruktorů a policistů. Dále se čeští vojáci podílejí na strážních, obranných a bezpečnostně doprovodných operacích. Dalším z důležitých prvků na Iráckém území byly Čeští lékaři.

JOINT ENTERPRISE - Kosovo

KFOR V kosovu působila např. mechanizovaná rota a naše armáda měla vojáky i v řadách velitelství KFOR. Dále AČR působila v např. v policejních složkách nebo dopravních rotách. K hlavním úkolům Českého kontingentu patří zabezpečení, střežení a monitorování přiřazených prostor.

Humanitární mise - Pákistán

Hlavním úkolem AČR bylo odstraňování následků zemětřesení. V Pákistánu působili především naši lékaři a zdravotníci. Čeští vojáci spadali v této misi pod Severoatlantickou alianci.

Pozorovatelské mise

Monitoři V zahraničních misích působí také Čeští pozorovatelé tzv. monitor. Naši pozorovatelé prozatím působili v šesti zahraničních misích.

Mezinárodní vojenské struktury NFR

NRF K potřebám NFR bylo určeno především uskupení chemické, radiační a biologické ochrany. Dále jednotky AČR působily v civilně-vojenských jednotkách a jejich hlavním úkolem je naplnění civilních aspektů mírových dohod a pomoc při obnově funkce státních orgánů.

Domů
Inspekce ministra obrany
Krajská vojenská velitelství
Nepotřebný majetek
Práce u AČR
Státní znaky
Struktura armády
Vojenské hodnosti
Vojenské hodnosti-1.1.2011
Vojenské posádky
Vojenská přísaha
Vojenské školy a studia
 • Školící středisko
 • Střední a vyšší škola
 • VŠ - UNOB
 • VŠ - UK FTVS

 • Vojenské uniformy
  Vojenský výcvik
  Vojenské vyznamenání
  Zahraniční mise
  Zákon o vojácích z povolání
  Změna zákona č.221
  Partneři

  
  Copyright © 2008 ArmádaČeskéRepubliky.Cz Všechna práva vyhrazena. Vítejte, dnes je 24.10 2021
  Policie české republiky |